Wikipedia:Durpsuus

Uut Wikipedia
Hi nae: navigaotie, zoeken
Durpsuus.jpg

Welkom in ons Durpsuus! Ier kunne we mee mekaore wauwele over aol wat Wikipedia angaet. Ei je 'n vraege of probleem, dan ka je die ier kwiet. Moe me wat mee mekaore bespreke? Dan doeë me dat ier!

Ouwe discussies bin ier te vinden: 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 en 2013

In'oud

Stemming Anmelding Moderatoren op 't Vòblad[bewerk | brontekst bewerken]

Ik en Lotje willen hraog 'n stemming beginnen over d'n link vò anmelden vò moderators op 't Vòblad. Dit nae anleiding van 't verwijderen ervan deu JurgenNL

[bewerk | brontekst bewerken]

  1. BoterBabbelaer (overleg) 11 dec 2013 19:35 (UTC)
  2. Ouddorp (overleg) 12 dec 2013 09:02 (UTC)
  3. ~~Zeêland~~ overleg 14 dec 2013 10:44 (UTC)

Tegen[bewerk | brontekst bewerken]

  1. JurgenNL (overleg) 11 dec 2013 19:39 (UTC) (nl) - Ik had dit niet zonder reden verwijderd. In principe is de voorpagina onder andere voor nieuwe leden. Hiermee lijkt het alsof iedereen zomaar moderator kan worden.

Neutrael[bewerk | brontekst bewerken]

  1. Lotje (overleg) 11 dec 2013 20:46 (UTC)

Commentaer[bewerk | brontekst bewerken]

Ik vind 't goed zoals 't was. ~~Zeêland~~ overleg 11 dec 2013 19:27 (UTC)

Ik eeij d'r ging verstand van, mae als judder vó stem dan bin ik ok vó BoterBabbelaer (overleg) 11 dec 2013 19:35 (UTC)

Waarom stemt de gebruker JurgenNl tehen? Om te behinne zit 't probleem in z'n naem jurgenNL, heet op z'n minst dan JurgenZEA, en waarom gaan mense van de NL-Wiki zich over de ZEA buugen? Misschien begriep 'k 't allemael nie zo goed, mae volgens mien klopt dit niet. BoterBabbelaer (overleg) 11 dec 2013 19:43 (UTC)

m:SUL. JurgenNL (overleg) 11 dec 2013 19:46 (UTC)
Ik ben er nog niet helemaal uit omdat ik momenteel rondkijk bij de andere wikipedia. Gemakkelijkheidshalve, hierbij verwijzend naar de nl.wikipedia. Ik stel vast dat zowat allen een --> Help hebben, met daarin een link naar --> Hulp en beheer --> Wikipediagemeenschap --> of ook Wikipedia:Moderator --> met in de zijbalk een link naar vls:Wikipedia:Sysop. Het valt op dat weinig gelijkaardige pagina's linken naar de Zeeuwse versie, wél naar andere dialecten, streektalen of hoe je het wil noemen (Walon, Frysk, Limburgs, om er maar enkele te noemen). Misschien werk aan de winkel om dit ook hier te doen. Dus! een sysop gezocht die hiermee overweg kan. En dan is er nog iets, Vòbladen worden over het algemeen beveiligd om dergelijk vandalisme te vermijden. Vandaar dat ik mij momenteel dan ook onthoud. Lotje (overleg) 11 dec 2013 20:12 (UTC)
Ok, je hebt wel gelijk, maar waar moeten we het anders zetten (Steinbach is bijna nooit online om het bij te werken en in de RW lijst te zetten (net als op NL Wp)) en anders moet je een tijd zoeken voor je vindt waar je je kan aanmelden voor Moderator. ~~Zeêland~~ overleg 11 dec 2013 20:28 (UTC)
Ik heb het vòblad al beveiligd. ~~Zeêland~~ overleg 11 dec 2013 20:33 (UTC)
Fijn!. Lotje (overleg) 11 dec 2013 20:46 (UTC)
Het is inderdaed iets makkelijker om je an te melden as moderator, mae goed er wor toch aoltied eerst over gestemd. As je gin link 'eit op het vòblad weete de miste mênsen ok nie weer ze moete zoeken, omdat die pagina mae eêns per 1 of 2 jaer wor gebruukt vo een anmeldieng. As dit noe een 'ele drukke wiki was moe je dat nie op het vòblad zette, mae we 'ebben in zes jaer tied iets van tien anmeldiengen ge'ad dienk ik.... Ouddorp (overleg) 12 dec 2013 08:56 (UTC)
Trouwens, de link staat al vanaf 2 oktober 2006 op 't vòblad (de Zeeuwse wikipedia bestaat sinds 1 oktober 2006)[1] ~~Zeêland~~ overleg 15 dec 2013 15:12 (UTC)
Dag Burgerhalloja, dat was, meen ik, voor de developers bedoeld Lotje (overleg) 15 dec 2013 16:10 (UTC)
Kweenie, maar het staat er in elk geval al lang (heel lang)~~Zeêland~~ overleg 15 dec 2013 17:16 (UTC)
Ik weet het ook niet meer en heb het aan Steinbach gevraagd. Ik wacht af tot ik zijn mening ken. Tot morgen. Lotje (overleg) 15 dec 2013 17:34 (UTC)
We wachten wel af wat er gaat gebeuren. ~~Zeêland~~ overleg 15 dec 2013 20:19 (UTC)
Ondertussen de meta aangepast. Lotje (overleg) 16 dec 2013 15:28 (UTC)

D'r oor 'ier nae mien meênienge gevroge, maer ik kom d'r nog nie glad uut. Eên dienk weête ik wè: a je gin deêl van de gemeênschap bin, dan 'ael je nie zòmaer 'n belangrieke lienk van 'n vòblad af. In'ouwelijk ei vò mien Jurgen gliek da d'n durpel nie te laege moe ligge om jen eige as sysop an te melden. Maer as t'n zòiets te zeien eit, moet 'n dat eêst 'ier uutspreke. En daerbie: zòas al gezeid is, is 't wè zò overzichtelijk as op 'n algemeêne plekke te lezen staet 'oe da je sysop kan worden. En anders wè 'oe je botstatus anvraeg, want dat 'oor (of wier) 'eêl dikkels gedae deu lui van buten. Misschien moe zò'n lienk dan bovenan in 't Durpsuus, mae vreêd vee maekt 't mien nie uut. Steinbach (overleg) 3 jan 2014 20:59 (UTC)

Ik ben het eigenlijk wel eens met Steinbach. Mijn voorstel luidt dan ook: 1. haal de link af van het vòblad; 2. plaats een nieuwe link (ook voor botstatus) bovenaan 't durpsuus. --Ooswesthoesbes (overleg) 4 jan 2014 12:23 (UTC)
Ik vind dat een goede compromie, maar ik vind dan wel dat het ook in de RW lijst moet komen te staan. ~~Zeêland~~ overleg 4 jan 2014 14:54 (UTC)

Vertaelen[bewerk | brontekst bewerken]

Zeeuws is toch moeilijker dan ik dacht. Zou iemand mijn bijdragen kunnen vertalen? Yaëlvandam (overleg) 20 jan 2014 08:15 (UTC)

Hoi, ik zal een poging doen. In ieder geval bedankt voor het proberen ;) Ouddorp (overleg) 20 jan 2014 09:05 (UTC)

Wikipedia:Gebrukersportoal[bewerk | brontekst bewerken]

Bestaat er op zea:wikipedia ook iets dergelijks, of kan dit eventuaal worden aangemaakt? Ook heb ik vastgesteld dat Vòblad van deze wiki weinig links heeft naar anderstalige wikipedia. Aangezien ik geen rechten bezit om deze pagina te bewerken, zou iemand anders het dan misschien willen doen? Lotje (overleg) 26 jan 2014 07:22 (UTC)

Interwikilinks gefixt. ~~Zeêland~~ overleg 26 jan 2014 07:52 (UTC)
Over de interwikilinks ben ik het niet helemaal eens. Voor het overzicht te houden is het misschien handiger om toch de mindere links aan te houden. --Ooswesthoesbes (overleg) 26 jan 2014 09:53 (UTC)
Je hebt wel gelijk, maar ja, hoe kom je anders op bijv de zh wp. ~~Zeêland~~ overleg 26 jan 2014 12:05 (UTC)

Stemming Vòblad[bewerk | brontekst bewerken]

D'n Stemming is vòbie, Gebruker:Burgerhallojan/Vòblad2 is 't nieuwe Vòblad, 't ouwe Vòblad is verplaetst nì Gebruker:Burgerhallojan/Vòbladoud

Kunne ons nie 't 'ele vòblad veranderen naer 'n wat modernere versie zoals andere wiki's. (heb al een aantal voorbeelden gemaaakt zie: categorie:Vòblad). Flag of Zeeland.svg~~Zeêland~~Flag of Zeeland.svg overleg 3 feb 2014 18:39 (UTC)

[bewerk | brontekst bewerken]

Ziet er inderdaâd wat strakker uut. De eêrste tweê vin ik wel mooi, de lesten doet zeer an m'n oôgen. Jie bin goed bezig! Ouddorp (overleg) 3 feb 2014 19:40 (UTC)

  1. Ziet er goed uit. Bij de eerste is de kop breder dan de tekst. Dat is niet mooi. Dat plaatje in de kop vind ik dan weer wel mooi. Kan dit niet bij Vòblad2? Dat zou ik het mooiste vinden. Nummer 3 levert schele hoofdpijn op. Met vriendelijke groet, Gasthuis (overleg) 3 feb 2014 20:25 (UTC).
  2. De eerste optie geniet mijn voorkeur, de afbeelding zou ik bij voorkeur links van de tekst plaatsen. Ik mis de links naar zusterprojecten. Lotje (overleg) 4 feb 2014 09:10 (UTC)
De links die komen later nog. ~~Zeêland~~ overleg 4 feb 2014 16:05 (UTC)
  1. ~~Zeêland~~ overleg 4 feb 2014 16:05 (UTC) Alle behalve 3 dan zien er wel goed uit, hieronder nog een stemding voor de uiteindelijke keuze, je mag 1x stemmen.

Gebruker:Burgerhallojan/Vòblad als Voorpagina[bewerk | brontekst bewerken]

Gebruker:Burgerhallojan/Vòblad2 als Voorpagina[bewerk | brontekst bewerken]

  1. Gasthuis (overleg) 4 feb 2014 19:12 (UTC) De opmaak is mooi in balans en de belangrijkste informatie staat bovenaan.
  2. Zeer geslaagd. Nu enkel nog de links naar de andere projecten toevoegen. Lotje (overleg) 7 feb 2014 05:43 (UTC)
  3. Ok, ik gae voe Vòblad2. Een update was inderdaad 'ard noôdig. Binnenkort 'oop ik de 'wiste je datjes' te vernieuwen as ik weer wat tied 'eb! Ouddorp (overleg) 7 feb 2014 07:39 (UTC)
  4. Mien stem mikt 't aof. ~~Zeêland~~ overleg 7 feb 2014 15:16 (UTC)

Gebruker:Burgerhallojan/Vòblad3 als Voorpagina[bewerk | brontekst bewerken]

Gebruker:Burgerhallojan/Vòblad4 als Voorpagina[bewerk | brontekst bewerken]

Vò 't 'udige Vòblad als Voorpagina[bewerk | brontekst bewerken]

Anders[bewerk | brontekst bewerken]

Tegen[bewerk | brontekst bewerken]

Neutraal[bewerk | brontekst bewerken]

Spellingcontrole[bewerk | brontekst bewerken]

'T viel mien op da Zeêwse woord'n, over 't alhemeen 'rood worden onderstreept' (bie bewerken) kunnen we er uuteindelijk naor, toe da we een Zeêwse spellingcontrole hebben in plaots van een Nederlandse. BoterBabbelaer (overleg) 10 feb 2014 15:54 (UTC)

Gin idee 'oe dat werkt bie wikipedia, dat zal nie makkelijk weze, want dan moe d'r we overeênstemming weze over de schriefwieze van vee woorden, wa-a weer verschillend kan weze per Zeeuws dialect, bevobbeeld Walchers of Zuud-Bevelands. Ouddorp (overleg) 24 feb 2014 09:32 (UTC)


Nieuw Zeeuws Project[bewerk | brontekst bewerken]

Ik bin 'n stuitje 'eleden 'estart mie 't maeken van d'n Zeêuwsche Oncyclopedia, en nu staet'um online: [2], as'j meê wilt ellepe bin'j natuurlijk welkom. ~~Zeêland~~ overleg 23 feb 2014 08:50 (UTC)

Grappig om te ziejen, wist nie eens dat da bestond. Je 'eit al aerdig wat artikels angemaekt. Ouddorp (overleg) 24 feb 2014 09:32 (UTC)
't is ok pas sinds 'isteren online. ~~Zeêland~~ overleg 24 feb 2014 14:56 (UTC)

Ik heb een gebruker angemikt, um heet 'MargarineBabbelaer'. BoterBabbelaer (overleg) 28 feb 2014 16:16 (UTC)

'J bint welkom. ~~Zeêland~~ overleg 28 feb 2014 17:03 (UTC)

Call for project ideas: funding is available for community experiments[bewerk | brontekst bewerken]

IEG key blue.png

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

Do you have an idea for a project that could improve your community? Individual Engagement Grants from the Wikimedia Foundation help support individuals and small teams to organize experiments for 6 months. You can get funding to try out your idea for online community organizing, outreach, tool-building, or research to help make Wikipedia better. In March, we’re looking for new project proposals.

Examples of past Individual Engagement Grant projects:

Proposals are due by 31 March 2014. There are a number of ways to get involved!

Hope to have your participation,

--Siko Bouterse, Head of Individual Engagement Grants, Wikimedia Foundation 28 feb 2014 19:44 (UTC)

Schaeken[bewerk | brontekst bewerken]

Zulle ons net as bie d'n Nederlandsche, 'n schaekcafé starten, wìbie wie mee wilt doeë, 'n zet doet.~~Zeêland~~ overleg 11 mrt 2014 17:33 (UTC)

Ik zou best wille, mae ik 'en nooit lere schaeke. Ouddorp (overleg) 13 mrt 2014 06:24 (UTC)

Proposed optional changes to Terms of Use amendment[bewerk | brontekst bewerken]

Hello all, in response to some community comments in the discussion on the amendment to the Terms of Use on undisclosed paid editing, we have prepared two optional changes. Please read about these optional changes on Meta wiki and share your comments. If you can (and this is a non english project), please translate this announcement. Thanks! Slaporte (WMF) 13 mrt 2014 21:56 (UTC)

Catalan Culture Challenge[bewerk | brontekst bewerken]

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

The Catalan-speaking world... Want to find out more? From March 16 to April 15 we will organise the Catalan Culture Challenge, a Wikipedia editing contest in which victory will go to those who start and improve the greatest number of articles about 50 key figures of Catalan culture. You can take part by creating or expanding articles on these people in your native language (or any other one you speak). It would be lovely to have you on board. :-)

We look forward to seeing you!

Amical Wikimedia--Kippelboy (overleg) 16 mrt 2014 06:13 (UTC)

Berichten in MediaWiki-naamruimte[bewerk | brontekst bewerken]

Hallo allemaal, voordat jullie denken wat ik allemaal aan het doen ben, even een korte toelichting. Een hoop systeemberichten hier zijn hetzelfde als de standaardwaarde. Tegenwoordig worden alle teksen beheerd op Translatewiki. Als een bericht is aangepast, zal dit de standaardwaarde van Translatewiki overschrijven, wat hier dus veel gebeurt. Dit heeft als gevolg dat teksten niet meer worden aangepast indien dit wordt aangepast in de software. Ik hoop dat jullie het me niet kwalijk nemen, het is goed bedoeld. :) Groet, JurgenNL (overleg) 31 mrt 2014 17:20 (UTC)

Changes to the default site typography coming soon[bewerk | brontekst bewerken]

This week, the typography on Wikimedia sites will be updated for all readers and editors who use the default "Vector" skin. This change will involve new serif fonts for some headings, small tweaks to body content fonts, text size, text color, and spacing between elements. The schedule is:

  • April 1st: non-Wikipedia projects will see this change live
  • April 3rd: Wikipedias will see this change live

This change is very similar to the "Typography Update" Beta Feature that has been available on Wikimedia projects since November 2013. After several rounds of testing and with feedback from the community, this Beta Feature will be disabled and successful aspects enabled in the default site appearance. Users who are logged in may still choose to use another skin, or alter their personal CSS, if they prefer a different appearance. Local common CSS styles will also apply as normal, for issues with local styles and scripts that impact all users.

For more information:

-- Steven Walling (Product Manager) on behalf of the Wikimedia Foundation's User Experience Design team

Belangrijk: Beoordeling beheerdersactiviteit[bewerk | brontekst bewerken]

Hallo. Recentelijk is een nieuw beleid aangenomen over het verwijderen van "extra bevoegdheden" (beheerder, bureaucraat, enz.) door een gemeenschappelijke consensus (uw gemeenschap heeft een aankondiging van het overleg ontvangen). Volgens dit beleid worden de activiteiten van de moderators op kleinere wiki's beoordeeld door de stewards. Voor zover wij weten, heeft uw wiki nog geen formeel proces om de "extra bevoegdheden" van inactieve gebruikers te verwijderen. Dit betekent dat deze taak zo lang wordt uitgevoerd door de stewards volgens de Beoordeling beheerdersactiviteit.

We hebben vastgesteld dat de volgende gebruikers aan de inactiviteitscriteria voldoen (gedurende meer dan 2 jaar geen bewerkingen en geen logboekhandelingen hebben uitgevoerd):

  1. Tamatauenga (beheerder)
  2. Troefkaart (beheerder)

Deze gebruikers ontvangen binnenkort een bericht of ze een gemeenschappelijk overleg willen beginnen als ze sommige of alle bevoegdheden willen behouden. Als de gebruikers niet reageren, worden hun extra bevoegdheden verwijderd door de stewards.

Hoe dan ook, als u als gemeenschap uw eigen activiteitsbeoordelingsproces wilt opzetten dat het overkoepelende beleid vervangt, een beslissing wilt nemen over deze inactieve gebruikers of al een beleid heeft dat wij niet hebben kunnen vinden, maak dat dan bekend aan de stewards op Meta-Wiki zodat wij de beoordeling op uw wiki niet hoeven voort te zetten. Bedankt, Rschen7754 3 apr 2014 04:08 (UTC)

Troefkaart is inmiddels weer actief geworden... 81.207.45.111 2 jun 2014 19:25 (UTC)

Overleg gebruker:Riezjart[bewerk | brontekst bewerken]

Erg vaag en aangemaakt door een anonieme gebruker. Graag ´n Opzichter naar kijken en verwijderen (dat kan ik zélf helaas niet). Sangam (overleg|bijdragen) 17 apr 2014 12:08 (UTC)

Uutevoerd Uutevoerd~~Zeêland~~ overleg 17 apr 2014 19:27 (UTC)

Vòblad[bewerk | brontekst bewerken]

Er staan foutjes op het vòblad. Geconfedereêrde Staeten van Amerika, tekst bij de afbeelding: er staat: 'Twijfelgeallen',staeten die... moet zijn 'Twijfelgevallen', staeten die... Lotje (overleg) 19 apr 2014 13:18 (UTC)

Vanaf dinsdag wat meer tijd Lotje, dan ga ik er naar kijken! Ouddorp (overleg) 19 apr 2014 21:34 (UTC)

No one needs free knowledge in Esperanto[bewerk | brontekst bewerken]

There is a current discussion on German Wikipedia on a decision of Asaf Bartov, Head of WMF Grants and Global South Partnerships, Wikimedia Foundation, who rejected a request for funding a proposal from wikipedians from eowiki one year ago with the explanation the existence, cultivation, and growth of the Esperanto Wikipedia does not advance our educational mission. No one needs free knowledge in Esperanto. On meta there has also started a discussion about that decision. --Holder (overleg) 5 mei 2014 10:57 (UTC)

Reisbeurzen voor Wikimania 2014[bewerk | brontekst bewerken]

Dit Nederlandstalige bericht is geplaatst in De Kroeg of soortgelijke pagina op de projecten Wikipedia, WikiWoordenboek, Wikibooks, Wikiquote, Wikisource, Wikispecies, Wikiversity, Wikivoyage, Wikinews, Commons, Wikidata, Outreach in de bestaande taalversies Nederlands, Fries, Limburgs, Nedersaksisch en Zeeuws van deze projecten.
Dit bericht is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die in Nederland wonen.
Voel je vrij om dit Nederlandstalige bericht te vertalen in het Fries, Limburgs, Nedersaksisch of Zeeuws.
De Vereniging Wikimedia Nederland ondersteunt onder andere het werk van de vrijwilligers die op Wikipedia of een van de zusterprojecten daarvan actief zijn.
Wikimania, het grootste jaarlijkse evenement van de Wikimedia-beweging, wordt dit jaar gehouden in London, in en rond The Barbican Centre. Wil jij van 6 tot 10 augustus dit evenement bijwonen? Wikimedia Nederland stelt een aantal beurzen beschikbaar voor actieve bewerkers. Kijk hier voor meer informatie. Ad Huikeshoven (overleg) 15 mei 2014 19:33 (UTC)

Using only UploadWizard for uploads[bewerk | brontekst bewerken]

Wikimedia Commons logo

Hello! It was noted that on this wiki you have less than 10 local files. Presumably, you therefore don't have interest nor energies to have hundreds templates with the now required HTML, even less a local EDP. However, this means that users here will experience a mostly broken and/or illegal uploading. I propose to

so that you can avoid local maintenance and all users can have a functioning, easy upload interface in their own language. All registered users can upload on Commons and existing files will not be affected.

I'll get this done in one week from now.

  1. If you disagree with the proposal, just remove your wiki from the list.
  2. To make the UploadWizard even better, please tell your experience and ideas on commons:Commons:Upload Wizard feedback.

Nemo 19 mei 2014 20:38 (UTC)

Media Viewer[bewerk | brontekst bewerken]


Greetings, my apologies for writing in English.

I wanted to let you know that Media Viewer will be released to this wiki in the coming weeks. Media Viewer allows readers of Wikimedia projects to have an enhanced view of files without having to visit the file page, but with more detail than a thumbnail. You can try Media Viewer out now by turning it on in your Beta Features. If you do not enjoy Media Viewer or if it interferes with your work after it is turned on you will be able to disable Media Viewer as well in your preferences. I invite you to share what you think about Media Viewer and how it can be made better in the future.

Thank you for your time. - Keegan (WMF) 23 mei 2014 21:29 (UTC)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!


Sjabloon:Bronvermelding anderstalige Wikipedia[bewerk | brontekst bewerken]

Hoi. Ik ben een poging aan het doen om het copyviogehalte van Ouddorp hier een beetje naar beneden bij te stellen en had hiervoor Sjabloon:Bronvermelding anderstalige Wikipedia aangemaakt - omdat ik geen Zeeuws kan in het Nederlands. Dit werd echter prompt door de 3,5 jaar inactieve Troefkaart teruggedraaid omdat het Nederlands was. Hierbij mijn verzoek aan een andere mod het sjabloon terug te plaatsen en te vertalen. Anders wordt het noodzakelijk een hoop artikelen te verwijderen ivm copyvio. JurgenNL (overleg) 27 mei 2014 19:25 (UTC)

Het miste de noodzakelijke (?) bronvermelding. Werd, voor de mods die van mij best mogen vertalen maar ik ga niet andermans problemen oplossen, door JurgenNL op het Nederlandse irc-kanaal geattendeerd op de kwestie met het verzoek in te grijpen. Doe je dat, weer niet goed. Troefkaart (overleg) 27 mei 2014 19:40 (UTC)
Ja, juist om Ouddorp hier eens aan te spreken aangezien jij hier moderator bent. Dit sjabloon heb ik juist aangemaakt om een beetje te kunnen helpen en een hoop verwijderingen te voorkomen. Ingrijpen doe je nu juist op de verkeerde manier. JurgenNL (overleg) 27 mei 2014 19:42 (UTC)
Aangemaakt of gekopieerd? Ironisch, gezien het onderwerp. Een sjabloon plempen, met als commentaar op irc dat ik me vrij mag voelen om het te vertalen, om het copyviogehalte van een gebruiker naar beneden bij te stellen vind ik een drastische eerste stap, of mis ik het overleg? Uitgaande van goede wil twijfel ik niet aan je bedoelingen, maar met gebruikers die beweren dat een dergelijk sjabloon niet hoeft kun je een stadion vullen, met gebruikers die beweren dat het niet afdoende is ook. Ik weet niet hoe het zit, ben ook niet tegen het sjabloon, wel tegen de manier waarop.
Er is vast wel iemand die een goede, Zeeuwse, naam weet voor een dergelijk sjabloon. Die hele uitleg en uitwerking met parameters hoeft er, zeker in eerste instantie, niet bij. Hou het simpel, ik neem aan dat er vooral vertaald wordt uit :nl en :en, misschien kan het daartoe beperkt worden maar het was nu een sjabloon waar ik geen jota van snapte. Het was nu zoals iero. Ik neem aan dat de wereld niet vergaat als het iets langer duurt voor we een dergelijk sjabloon krijgen. Troefkaart (overleg) 27 mei 2014 20:21 (UTC)
Gekopieerd, met bronvermelding uiteraard. Dat jij het niet snapt kan ik niets aan doen, maar de uitleg is toch vrij duidelijk. JurgenNL (overleg) 27 mei 2014 20:24 (UTC)
Me zulle 't dan mí gaen vertaelen è. ~~Zeêland~~ overleg 28 mei 2014 17:48 (UTC)

Het is een destructieve manier om iets gedaan te krijgen, maar soms helpt drammen. De werkwijze van JurgenNL is onbeschoft en zou niet geaccepteerd moeten worden, maar als een ander zijn rommel op wil ruimen, wie ben ik dan om het tegen te houden? Succes ermee, Troefkaart (overleg) 28 mei 2014 21:02 (UTC)

Media Viewer is now live on this wiki[bewerk | brontekst bewerken]


Media Viewer lets you see images in larger size

Greetings— and sorry for writing in English, please translate if it will help your community,

The Wikimedia Foundation's Multimedia team is happy to announce that Media Viewer was just released on this site today.

Media Viewer displays images in larger size when you click on their thumbnails, to provide a better viewing experience. Users can now view images faster and more clearly, without having to jump to separate pages — and its user interface is more intuitive, offering easy access to full-resolution images and information, with links to the file repository for editing. The tool has been tested extensively across all Wikimedia wikis over the past six months as a Beta Feature and has been released to the largest Wikipedias, all language Wikisources, and the English Wikivoyage already.

If you do not like this feature, you can easily turn it off by clicking on "Disable Media Viewer" at the bottom of the screen, pulling up the information panel (or in your your preferences) whether you have an account or not. Learn more in this Media Viewer Help page.

Please let us know if you have any questions or comments about Media Viewer. You are invited to share your feedback in this discussion on MediaWiki.org in any language, to help improve this feature. You are also welcome to take this quick survey in English, en français, o español.

We hope you enjoy Media Viewer. Many thanks to all the community members who helped make it possible. - Fabrice Florin (WMF) (talk) 19 jun 2014 21:54 (UTC)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

VisualEditor global newsletter—June 2014[bewerk | brontekst bewerken]

This is a one-time mailing to projects that may need this information. Future newsletters will be available as opt-in only. To receive future newsletters (about one per month), please add your page to the subscribers' list at m:VisualEditor/Newsletter. You're welcome to translate to your language.


VisualEditor-logo.svg
The character formatting menu

Did you know?

The character formatting menu, or "Tekst opmaken" menu lets you set bold, italic, and other text styles. "Clear formatting" removes all text styles and removes links to other pages.

Do you think that clear formatting should remove links? Are there changes you would like to see for this menu? Share your opinion at MediaWiki.org.

The user guide has information about how to use VisualEditor.

The VisualEditor team is mostly working to fix bugs, improve performance, reduce technical debt, and other infrastructure needs. You can find on Mediawiki.org weekly updates detailing recent work.

  • They have moved the "Sneltoetsen" link out of the "Pagina-instellingen" menu, into the "Hulp" menu. Within dialog boxes, buttons are now more accessible (via the Tab key) from the keyboard.
  • You can now see the target of the link when you click on it, without having to open the inspector.
  • The team also expanded TemplateData: You can now add a parameter type  "date" for dates and times in the ISO 8601 format, and  "boolean" for values which are true or false. Also, templates that redirect to other templates (like {{citeweb}}{{cite web}}) now get the TemplateData of their target (bug 50964). You can test TemplateData by editing mw:Template:Sandbox/doc.
  • Category: and File: pages now display their contents correctly after saving an edit (bug 65349, bug 64239)
  • They have also improved reference editing: You should no longer be able to add empty citations with VisualEditor (bug 64715), as with references. When you edit a reference, you can now empty it and click the "use an existing reference" button to replace it with another reference instead. 
  • It is now possible to edit inline images with VisualEditor. Remember that inline images cannot display captions, so existing captions get removed. Many other bugs related to images were also fixed.
  • You can now add and edit {{DISPLAYTITLE}} and __DISAMBIG__ in the "Pagina-instellingen" menu, rounding out the full set of page options currently planned.
  • The tool to insert special characters is now wider and simpler.

Looking ahead[bewerk | brontekst bewerken]

The VisualEditor team has posted a draft of their goals for the next fiscal year. You can read them and suggest changes on MediaWiki.org.

The team posts details about planned work on VisualEditor's roadmap. You will soon be able to drag-and-drop text as well as images. If you drag an image to a new place, it won't let you place it in the middle of a paragraph. All dialog boxes and windows will be simplified based on user testing and feedback. The VisualEditor team plans to add autofill features for citations. Your ideas about making referencing quick and easy are still wanted. Support for upright image sizes is being developed. The designers are also working on support for viewing and editing hidden HTML comments and adding rows and columns to tables.

Supporting your wiki[bewerk | brontekst bewerken]

Please read VisualEditor/Citation tool for information on configuring the new citation template menu, labeled "Citeren". This menu will not appear unless it has been configured on your wiki.

If you speak a language other than English, we need your help with translating the user guide. The guide is out of date or incomplete for many languages, and what's on your wiki may not be the most recent translation. Please contact us if you need help getting started with translation work on MediaWiki.org.

VisualEditor can be made available to most non-Wikipedia projects. If your community would like to test VisualEditor, please contact product manager James Forrester or file an enhancement request in Bugzilla.

Please share your questions, suggestions, or problems by posting a note at mw:VisualEditor/Feedback or by joining the office hours on Saturday, 19 July 2014 at 21:00 UTC (daytime for the Americas and Pacific Islands) or on Thursday, 14 August 2014 at 9:00 UTC (daytime for Europe, Middle East, Asia).

If you'd like to get this newsletter on your own page (about once a month), please subscribe at Meta (or at w:en:Wikipedia:VisualEditor/Newsletter for English Wikipedia only). Thank you! --Elitre (WMF), 25 jun 2014 22:33 (UTC)

Status van Wikipedia[bewerk | brontekst bewerken]

Dit Nederlandstalige bericht is geplaatst in De Kroeg of soortgelijke pagina op de projecten Wikipedia, WikiWoordenboek, Wikibooks, Wikiquote, Wikisource, Wikiversity, Wikivoyage, Commons, Wikidata in de bestaande taalversies Nederlands, Fries, Limburgs, Nedersaksisch en Zeeuws van deze projecten.
Dit bericht is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die in Nederland wonen.
Voel je vrij om dit Nederlandstalige bericht te vertalen in het Fries, Limburgs, Nedersaksisch of Zeeuws.
De Vereniging Wikimedia Nederland ondersteunt onder andere het werk van de vrijwilligers die op Wikipedia of een van de zusterprojecten daarvan actief zijn.

Wat zullen ze tijdens Wikimania in Londen zeggen over Wikipedia?[bewerk | brontekst bewerken]

Over drie weken komen Wikimedianen uit meer dan zestig landen bij elkaar in Londen. Gedurende drie dagen wisselen ze verhalen uit over wat er speelt op hun wiki project. Na Wikimania vliegen ze geïnspireerd terug naar huis, gevoed met verhalen uit de hele wereld. Welk verhaal over Wikipedia zal de wereld overgaan?
Vanuit Nederland bezoeken zeker 16 mensen Wikimania. Met welk verhaal zullen zij naar Londen gaan? Schrijf mee aan Wikipedia:Status van de wiki juli-augustus 2014 en help mee de tien punten op te sommen die Wikipedia nu tot een geweldig, grandioos, voortreffelijk project hebben gemaakt. Leef je uit en benoem wat het voor jou fantastisch maakt om mee te werken aan Wikipedia.
Nadat er tenminste tien punten zijn opgesomd die goed gaan met Wikipedia kan op Overleg Wikipedia:Status van de wiki juli-augustus 2014 overlegd worden over wat er minder goed gaat. Dan kan eventueel na die discussie een verbeterpunt toegevoegd worden aan de tien positieve punten op Wikipedia:Status van de wiki juli-augustus 2014.
Dank je wel! In Nederland is het nu zomer en zouden we geneigd zijn dit een zomerrapport te noemen. Het is nu op het zuidelijk halfrond winter en vandaar de aanduiding van de maanden in plaats van het jaargetijde. Ad Huikeshoven (overleg) 19 jul 2014 12:58 (UTC)

Updates related to VisualEditor[bewerk | brontekst bewerken]

Please help translate this message in your language. Thanks :)

Hi, everybody. This is a reminder that we invite you to discuss VisualEditor's recent development and plans ahead during the next office hours with James Forrester (Product Manager):

If you are not able to attend but have a question for James, you can leave your question at mediawiki.org or on my talk page by the day before, and I will try to get a response. We plan to continue these monthly sessions as long as there is community interest, and to announce them through the VisualEditor global newsletter as well (please subscribe your talk page there to get the latest news about the software).

Most of the VisualEditor team will be at Wikimania in London in August! You'll be able to meet the developers during the Hackaton or at the following sessions:

WMF community liaisons will share a booth with community advocates at the Community Village and look forward to talking to you there. Thanks for your attention! --User:Elitre (WMF) 31 jul 2014 16:02 (UTC)

VisualEditor global newsletter—July and August 2014[bewerk | brontekst bewerken]

VisualEditor-logo.svg

The VisualEditor team is currently working mostly to fix bugs, improve performance, reduce technical debt, and other infrastructure needs. You can find on Mediawiki.org weekly updates detailing recent work.

Screenshot of VisualEditor's link tool
Dialog boxes in VisualEditor have been re-designed to use action words instead of icons. This has increased the number of items that need to be translated. The user guide is also being updated.

The biggest visible change since the last newsletter was to the dialog boxes. The design for each dialog box and window was simplified. The most commonly needed buttons are now at the top. Based on user feedback, the buttons are now labeled with simple words (like "Cancel" or "Done") instead of potentially confusing icons (like "<" or "X"). Many of the buttons to edit links, images, and other items now also show the linked page, image name, or other useful information when you click on them.

  • Hidden HTML comments (notes visible to editors, but not to readers) can now be read, edited, inserted, and removed. A small icon (a white exclamation mark on a dot) marks the location of each comments. You can click on the icon to see the comment.
  • You can now drag and drop text and templates as well as images. A new placement line makes it much easier to see where you are dropping the item. Images can no longer be dropped into the middle of paragraphs.
  • All references and footnotes (<ref> tags) are now made through the "Citeren" menu, including the "Basis" (manual formatting) footnotes and the ability to re-use an existing citation, both of which were previously accessible only through the "Invoegen" menu. The "<visualeditor-dialogbutton-referencelist-tooltip>" is still added via the "Invoegen" menu.
  • When you add an image or other media file, you are now prompted to add an image caption immediately. You can also replace an image whilst keeping the original caption and other settings.
  • All tablet users visiting the mobile web version of Wikipedias will be able to opt-in to a version of VisualEditor from 14 August. You can test the new tool by choosing the beta version of the mobile view in the Settings menu.
  • The link tool has a new "Open" button that will open a linked page in another tab so you can make sure a link is the right one.
  • The "Cancel" button in the toolbar has been removed based on user testing. To cancel any edit, you can leave the page by clicking the Read tab, the back button in your browser, or closing the browser window without saving your changes.

Looking ahead[bewerk | brontekst bewerken]

The team posts details about planned work on the VisualEditor roadmap. The VisualEditor team plans to add auto-fill features for citations soon. Your ideas about making referencing quick and easy are still wanted. Support for upright image sizes is being developed. The designers are also working on support for adding rows and columns to tables. Work to support Internet Explorer is ongoing.

Feedback opportunities[bewerk | brontekst bewerken]

The Editing team will be making two presentations this weekend at Wikimania in London. The first is with product manager James Forrester and developer Trevor Parscal on Saturday at 16:30. The second is with developers Roan Kattouw and Trevor Parscal on Sunday at 12:30. There is a VisualEditor Translation Sprint going on during Wikimania; whether you're in London or not, any contributions are welcome!

Please share your questions, suggestions, or problems by posting a note at the VisualEditor feedback page or by joining the office hours discussion on Thursday, 14 August 2014 at 09:00 UTC (daytime for Europe, Middle East and Asia) or on Thursday, 18 September 2014 at 16:00 UTC (daytime for the Americas; evening for Europe).

If you'd like to get this newsletter on your own page (about once a month), please subscribe at w:en:Wikipedia:VisualEditor/Newsletter for English Wikipedia only or at Meta for any project. Thank you! --Elitre (WMF), 9 oes 2014 14:40 (UTC)

Help for translate[bewerk | brontekst bewerken]

Hello and sorry for writing in English. Can anyone help me translate a small article (2 paragraphs) from English to your language and create the article in your wiki? Please, fell free to answer in my talk page in your wiki anytime. Thanks! Xaris333 (overleg) 13 oes 2014 00:20 (UTC)

Letter petitioning WMF to reverse recent decisions[bewerk | brontekst bewerken]

The Wikimedia Foundation recently created a new feature, "superprotect" status. The purpose is to prevent pages from being edited by elected administrators -- but permitting WMF staff to edit them. It has been put to use in only one case: to protect the deployment of the Media Viewer software on German Wikipedia, in defiance of a clear decision of that community to disable the feature by default, unless users decide to enable it.

If you oppose these actions, please add your name to this letter. If you know non-Wikimedians who support our vision for the free sharing of knowledge, and would like to add their names to the list, please ask them to sign an identical version of the letter on change.org.

-- JurgenNL (talk) 21 oes 2014 17:35 (UTC)

Process ideas for software development[bewerk | brontekst bewerken]

’’My apologies for writing in English.’’

Hello,

I am notifying you that a brainstorming session has been started on Meta to help the Wikimedia Foundation increase and better affect community participation in software development across all wiki projects. Basically, how can you be more involved in helping to create features on Wikimedia projects? We are inviting all interested users to voice their ideas on how communities can be more involved and informed in the product development process at the Wikimedia Foundation. It would be very appreciated if you could translate this message to help inform your local communities as well.

I and the rest of my team welcome you to participate. We hope to see you on Meta.

Kind regards, -- Rdicerb (WMF) talk 21 oes 2014 22:15 (UTC)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Waarmee kan Vereniging Wikimedia Nederland de bewerkers van Wikipedia in het jaar 2015 helpen?[bewerk | brontekst bewerken]

Wikimedianederland-logo.png

Dit Nederlandstalige bericht is geplaatst in De Kroeg of soortgelijke pagina op de projecten Wikipedia, WikiWoordenboek, Wikibooks, Wikiquote, Wikisource, Wikispecies, Wikiversity, Wikivoyage, Wikinews, Commons, Wikidata, Outreach in de bestaande taalversies Nederlands, Fries, Limburgs, Nedersaksisch en Zeeuws van deze projecten. Dit bericht is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die in Nederland wonen. Voel je vrij om dit Nederlandstalige bericht te vertalen in het Fries, Limburgs, Nedersaksisch of Zeeuws.


De Vereniging Wikimedia Nederland ondersteunt onder andere het werk van de vrijwilligers die op Wikipedia of een van de zusterprojecten daarvan actief zijn.

Heb jij ideeën over wat Wikimedia Nederland wel of niet zou moeten doen?
Wil jij invloed uitoefenen op wat Wikimedia Nederland wel of niet doet en waar Wikimedia Nederland geld aan uit geeft?

De eerste prioriteit van de Vereniging Wikimedia Nederland (WMNL) is het ondersteunen van de bewerkers van Wikipedia en zusterprojecten in Nederland. WMNL is een vereniging die juridisch onafhankelijk is van de Wikimedia Foundation. Door ruimhartige financiële steun van de Wikimedia Foundation kan WMNL heel wat doen met een kantoorruimte in Utrecht waar vijf mensen werken om de gemeenschap van leden en vrijwilligers te ondersteunen. Over drie weken op zaterdag 20 september 2014 gaat de Algemene Ledenvergadering (ALV) het jaarplan 2015 vaststellen. Het jaarplan is mede gebaseerd op het in het jaar 2012 vastgestelde meerjarenplan 2013-2015. Graag zou ik willen weten aan wat voor ondersteuning jullie eventueel behoefte hebben. De verkregen feedback tot nu toe is 'aandacht geven aan zusterprojecten'. Hieronder kun je lezen wat in het meerjarenplan 2013-2015 staat over 'community' met doelen en activiteiten.

COMMUNITY: ondersteunen en mobiliseren van vrijwilligers
De missie van Wikimedia Nederland kan alleen gerealiseerd worden wanneer mensen zich actief inzetten om kennis vrij beschikbaar te maken via Wikipedia en andere Wikimedia-projecten en activiteiten. Het doel voor de komende jaren: meer actieve bewerkers en vrijwilligers die effectief worden ondersteund vanuit de Vereniging. Het creëren van mogelijkheden voor vrijwilligers en bewerkers om actief te zijn en het bieden van ondersteuning aan hun inzet is de komende jaren een kerntaak van Wikimedia Nederland, evenals het motiveren en activeren van nieuwe vrijwilligersgroepen. Het moet breed bekend zijn dat Wikipedia een vrijwilligersproject is, waar iedereen aan mag meewerken en in onze outreach activiteiten gaan we met name daar de nadruk op leggen.

Vrijwilligers en bewerkers kunnen zowel online als offline rekenen op de ondersteuning van Wikimedia Nederland bij hun activiteiten: bij het creëren van content, de contacten met (potentiële) partnerorganisaties en het op andere manieren bevorderen van vrije kennis. De vereniging werkt hieraan door aansluiting te zoeken op individuele competenties, voorkeuren en wensen. Vraaggericht en individueel wordt een breed scala van mogelijkheden en faciliteiten aangeboden. Dit gebeurt mede door het bieden van een sociale infrastructuur waarbinnen de vrijwilligers zich kunnen ontplooien en kunnen samenwerken om tot resultaten te komen.

Doelen

  1. De instroom van vrijwilligers en bewerkers is vergroot: nog meer mensen zijn zelf actief in Wikipedia of andere activiteiten en projecten
  2. Vrijwilligers en bewerkers krijgen van Wikimedia Nederland effectieve, doelgerichte steun die hen in staat stelt optimaal en met plezier actief te zijn en te blijven;
  3. De communicatie met vrijwilligers en bewerkers loopt via korte en informele lijnen
  4. De vrijwilligers en bewerkers voelen zich gewaardeerd om hun betrokkenheid en voelen zich niet geremd om initiatief te tonen

Activiteiten

  • 1.1 Organiseren van laagdrempelige, aansprekende publieksevenementen, projecten en activiteiten die de actieve deelname van geïnteresseerden stimuleren en mogelijk maken
  • 1.2 Contact en samenwerking zoeken met andere vrijwilligersorganisaties om hun achterban te interesseren en mobiliseren voor Wikimedia-projecten en activiteiten
  • 1.3 Opzetten van introductie-cursussen voor potentiële Wikipedia-bewerkers en het trainen van trainers voor deze cursussen
  • 2.1 Regelmatig bij bewerkers en vrijwilligers nagaan welke soort en vorm van ondersteuning zij nodig hebben
  • 2.2 Deelname van vrijwilligers en bewerkers aan cursussen, congressen en workshops mogelijk maken
  • 2.3 Op uitleenbasis beschikbaar stellen van apparatuur aan vrijwilligers en bewerkers
  • 2.4 Vrijwilligers en bewerkers desgevraagd ondersteuning bieden door medewerkers
  • 2.5 Beschikbaar stellen van fondsen voor (kleine) projecten en activiteiten van vrijwilligers en bewerkers
  • 3.1 Aanbieden van duidelijke kanalen voor directe communicatie tussen Vereniging en alle vrijwilligers c.q. optimaliseren van bestaande kanalen
  • 4.1 Vrijwilligers en bewerkers nader bij vereniging betrekken als ‘specialisten’, in adviesgroepen etc.
  • 4.2 Organiseren van kleinschalige ‘community events’ zoals Wiki-zaterdag, Wiki meets….

Jullie zijn allemaal van harte welkom tijdens de ALV op zaterdag 20 september 2014 om je stem te laten horen. Je kunt nu al je ideeën kwijt en je reactie geven op onderstaande vragen, zeker voor hen die niet naar de ALV van WMNL willen of kunnen komen. Dit bericht is op persoonlijke titel gepost door Dedalus (overleg) 30 oes 2014 09:23 (UTC). Voor de leesbaarheid volgen de vragen na de ondertekening.

Welke activiteiten zou Wikimedia Nederland met voorrang moeten oppakken?
  • ...
Waarmee zou Wikimedia Nederland de bewerkers van Wikipedia nog meer kunnen helpen?
  • ...

Grants to improve your project[bewerk | brontekst bewerken]

Apologies for English. Please help translate this message.

Greetings! The Individual Engagement Grants program is accepting proposals for funding new experiments from September 1st to 30th. Your idea could improve Wikimedia projects with a new tool or gadget, a better process to support community-building on your wiki, research on an important issue, or something else we haven't thought of yet. Whether you need $200 or $30,000 USD, Individual Engagement Grants can cover your own project development time in addition to hiring others to help you.

Uitnodiging prijsuitreiking Wiki Loves Earth in Naturalis[bewerk | brontekst bewerken]

Op zondag 5 oktober organiseert Wikimedia Nederland in samenwerking met Naturalis een schrijfworkshop voor mensen die willen leren hoe je artikelen kan bewerken en schrijven op Wikipedia, uiteraard in thema van de Nederlandse natuur. De middag combineert toegang tot de bibliotheek en de naslagwerken van Naturalis met een ontspannen bezoekje aan het museum: een uitgelezen kans om eens dieper in de materie te duiken. Zowel ervaren als onervaren schrijvers voor de encyclopedie worden van harte welkom geheten. De middag wordt afgesloten met een gezamenlijk drankje. Voor inschrijvingen bezoek je ons formulier.

Dezelfde middag, aansluitend op de schrijfworkshop, is de prijsuitreiking van het Nederlandse onderdeel van de fotowedstrijd Wiki Loves Earth. Voorafgaand is een museumbezoek mogelijk en achteraf praten we graag na onder het genot van een drankje. Schrijf je voor de prijsuitreiking in via het dit formulier. Als je je reeds hebt ingeschreven voor de schrijfworkshop, dan is opnieuw inschrijven niet nodig.

Meer informatie over beide evenementen vind je uiteraard op onze website.

-- JurgenNL (overleg) 7 sep 2014 10:35 (UTC)

Monuments of Spain Challenge[bewerk | brontekst bewerken]

Excuse me for not speaking Zeelandic yet.

Wikimedia España invites you to join the Monuments of Spain Challenge. And what’s that? It’s a contest. You have to edit, translate or expand articles about the Spanish monuments and you will be granted points. So you’re not just writing about wonderful buildings: you can get prizes!

The time of the contest will include all October and any information you may need is right here.

Join in and good luck!

PS: We would be grateful if you could translate this note into Zeelandic.

B25es on behalf of Wikimedia España.

VisualEditor News #8—2014[bewerk | brontekst bewerken]

13 okt 2014 09:49 (UTC)

Meta RfCs on two new global groups[bewerk | brontekst bewerken]

Hello all,

There are currently requests for comment open on meta to create two new global groups. The first is a group for members of the OTRS permissions queue, which would grant them autopatrolled rights on all wikis except those who opt-out. That proposal can be found at m:Requests for comment/Creation of a global OTRS-permissions user group. The second is a group for Wikimedia Commons admins and OTRS agents to view deleted file pages through the 'viewdeletedfile' right on all wikis except those who opt-out. The second proposal can be found at m:Requests for comment/Global file deletion review.

We would like to hear what you think on both proposals. Both are in English; if you wanted to translate them into your native language that would also be appreciated.

It is possible for individual projects to opt-out, so that users in those groups do not have any additional rights on those projects. To do this please start a local discussion, and if there is consensus you can request to opt-out of either or both at m:Stewards' noticeboard.

Thanks and regards, Ajraddatz (talk) 26 okt 2014 18:04 (UTC)